Kira Sözleşmesi

Kira Sözleşmesi

TARAFLAR VE AMAÇ

Bu sözleşme; bir destek “VİLLAYI/DAİREYİ/APARTI” kiralayan (bundan böyle “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır) ile “VİLLAYI/DAİREYİ/APARTI” kiraya veren (bundan böyle “TARKAN VİLLAM” olarak anılacaktır) arasında başlangıç ​​ve başlangıç ​​​​bulunacağı bir süre için “ VİLLAYI/DAİREYİ/APARTI” kiralama amacı ile yapılmıştır.

TARKAN VİLLAM bünyesinde yer alan villa/daire/apartlardan herhangi bir internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartlar peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Aşağıdaki şartlara göre herhangi bir aksi davranış, “TARKAN VİLLAM”, belirtilen tek şifre olarak iptal edilmesi, değiştirilen villayı/daireyi/apartı terk etmek istememe, alınan kapora, depozito, hasar bedeli, kira bedelini iade etmeme, ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme etme parası verir.

 

REZERVASYON VE ÖDEME

Villalarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize internet sayfamızda bulunan rezervasyon formülü veya SMS veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir.

 TARKAN VİLLAM, kiralamak istediğiniz Villa/Apart/Daire kiralayacağınız tarihlerinizi belirtip, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerinizi alarak ön kiralama işleminizi yapar.

TARKAN VİLLAM, ön kiralama yapıldıktan sonra villa/apart/daire için toplam ödenecek ücretinin %30'unu kapora ödemesi olarak yer almaktadır.

Kapora, ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde ödendiği hasar villa/apart/daire adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken kapora bölme ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir.

Kaporanın 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT ve yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılabilecektir.

Kaporanın teslim edilmesinin en geç 1 iş günü içinde tarafınıza yazılı olarak Villanın/Apartın/Daire'nin kiralama kaydı gönderilir.

 Kiralama kapsamında toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde villanın adınıza kiralanmış ve yatırılmış olabilecek kaporanın gün saati bildirilmektedir.

Kaporanın yatırılması durumunda TARKAN VİLLAM, sunulan bilgi özellikleri ön ayarlama iptal etme ve villa/aparta/pansiyona başka rezervasyon alma ücretini kullanabilir.

Villanın/Apartın/Daire'nin geriye kalan ücreti sözleşmesi yapıldıktan ve Villanın/Apartın/Daire'nin kontrolleri yapılıp, Villa/Apart/Daire tesliminde peşin olarak (nakit) alınır.

TARKAN VİLLAM, değiştirilen kiralanan eşyalı olarak teslimi nedeniyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın 1000 TL/5000 TL hasar depozitosu almakta olup bu depozito Villa/Apart/Daire tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu çıkışında demirbaşların sayısından sonra eksik olması durumunda, yeniden üretim yapılır.

Yukarıdaki sebeplerle ayrılan kusuriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların villaya/aparta/daireye giriş günü nakit olarak yanında hazır bulundurulması önemle hatırlatılır.

 

VİLLAYA/APARTA/DAİREYE GİRİŞ / ÇIKIŞ

Rezervasyon başlangıç ​​günü villaya/aparta/daireye giriş saati, en erken 16.00'dır, en geç 20.00'dir.

Müşteri; belirtilen saatler dışında villaya/aparta/daireye giriş yapılamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda villaya/aparta/daireye bir gün sonra sabah TARKAN VİLLAM'ın mesaisine devam edebilir (09.00) giriş yapabilir.

 Müşterinin; belirtilen süreden önce veya belirtilen süre sonra gelmesi durumunda villaya/aparta/daireye giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yerinde bulamamasından vs. sorunlardan TARKAN VİLLAM kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Müşterinin geceyi geçireceği yerin kendi bulması ve konaklama ücretinin kendi ödemesi gerekmektedir. TARKAN VİLLAM bu gibi olayların sorumluluğu üstlenilmez.

Rezervasyon sonunda villadan/aparttan/daireden ayrılma saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00'dur.

Sabah saat 10.00 da, villayı/apartı/daireyi hiç boşaltmaktan veya geç boşaltmadan kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vs. tüm olumsuzluklardan müşterinin bireysel olumsuz ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek TARKAN VİLLAM'ın uğrayacağı her türlü maddi hasarlara karşı patlama.

Seyahat planlarının her iki tarafın da kusuru olmaması için bu saatlere göre önemiyle hatırlatırız.

 Erken çıkış yapılması istenmesi durumunda TARKAN VİLLAM'a 24 saat önceden bilgi verilmesi beklenmektedir.

Yoğun neden ile villa h/apart/daire kontrolü yapılanmasından villadan/aparttan/daireden çıkış yapılması durumunda, hasar depozito düzeninin bildirileceği bir banka esabına ödenecek, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir.

Müşterinin kendi isteği ile villayı/apartı/daireyi erken terk etmesi durumunda, konaklama ücreti için herhangi bir para ödemesi yapılmayacaktır.

 

VİLLA/APART/DAİRE KAPASİTESİ

Villalarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısı üzerinde misafirler kesinlikle kabul edilmemektedir(Çocuklar ve bebekler de dahildir).

Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi görünümünde bir değişiklik yapılmaması durumunda, TARKAN VİLLAM'a yazılı olarak başvurulacak ve villanın/apartın/dairenin kapasite durumu ve TARKAN VİLLAM'ın uygun görülmesi halinde bu değişiklik onaylanabilecektir.

TARKAN VİLLAM, müşteriden ilave ücret talep edebilir.

Villaya/Aparta/daireye giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen villaya/aparta/daireye dışında kalan misafirler kesinlikle misafir kabul edilmemektedir. Aksinin tespiti TARKAN VİLLAM, misafirlerin villayı/apartı/daireyi terk etmeyi isteme, tamamen iptal etme veya kiralama süresinin sona ermesini beklemeden villanın/apartın/dairenin tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretinin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir.

Villanın/apartın/dairenin kiralanma aşamasında aşama beyanı ile ilgili işlem yapılmakta ve müşteri tarafından verilmiş olduğu doğru bilgiler ve eksiksiz olup olmadığı, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

 

VİLLA/APART/DAİRE TEMİZLİĞİ/BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER

Günlük, haftalık, aylık villa/apart/günlük kiralama fiyatlarına ekstra ücret belirtilmediğisa giriş temizliği dahildir.

2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişim fiyatlarıa dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişim ücretine tabidir.

Her şeyin erken muhafaza edilebilirliği ve bahçe bakımının yapılmakta olup kiralanabilmesi villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecektir, TARKAN VİLLAM sorumlusu sorumlu tutulamaz, sadece sabah sorunun giderilmesine yardımcı olur.

 Tüm villaların/apartların/dairelerin havuzu, bahçe ve diğer demirbaşlarının düzenli bakımlarının yapılması için görevli villanın/apartın/dairenin bahçesine ya da içine girilmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, bakımcının parça parça temini villaya/aparta/daireye devam etme koşulları.

 Aksi, internet sitemizdeki villa/apart/daire detayında belirtilmediği süre elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlarıa dahildir.

Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda/apartımızda/dairelerimizde standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın/apartın/dairenin özellikli villa/apart/daire özellikleri sayfamızdan güncel okumanız tavsiye edilmektedir.

 

EVCİL HAYVAN/SİGARA

Aksi belirtilmedikçe villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir.

Villalarımızın/Apartlarımızın/Dairelerimizin tamamının kapalı alanlarda sigara içilememektedir.

 

FİYATLAR

İnternet sayfamızda belirtilen villa/apart/daire kiralama bedelleri günlük, aylık, aylıktır.

Kapora, banka hesaplarımıza havale yolu ile, EFT yolu ile, Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.

 

REZERVASYON VE ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

TARKAN VİLLAM hesabına yatırılan, villa/apart/daire bedelinin ön ödemesi (hangi kanaldan yapılmış olursa olsun) bedeli her ne olursa olsun, geri ödenmeyecektir.

İptal koşulları;

a) Rezervasyon için gönderilen ön ödemenin, Seyahatin önceki 90. güne kadar olup olmadığı varsa ayrılır.

b) Seyahat bilgilerini önceki 60. güne kadar olursa, müşteri, toplam kiralama bedelinin %30'unu ödemek zorundadır.

c) Seyahat yönetiminin önceki 29.gün ile seyahat başlangıcı olan gün arasında veya müşteri hiç gelmezse müşteri seyahat bedelinin %100'ünün ödenmesi gerekir.

Müşterinin kendi isteğiyle ilgili olarak, villa/apart/daire bedellerinin tamamı TARKAN VİLLAM'a ödemesi durumunda (EFT ile veya havale ile veya peşin olarak veya kredi kartı ile tek çekim halinde) ödeme yaptığı andan itibaren villaya/apart/daireye 30 gün kalıncaya kadar iptallerde yapılan iptallerde Ödenmiş olan bedelinin %30 (yüzde otuz) u yanacaktır. Geri kalan %70'i (yüzde yetmiş) bilgilerini bildireceği hesap numarasına iade edilir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir.

Rezervasyon iptali villaya/apartta/daireye giriş 29 gün veya daha az gün önce gerçekleşirse veya villaya/aparta/daireye giriş yapılmaz ise ve/veya villada/apartta/dairede hiçbir konaklama olmaz ise ödenmemiş toplam seyahat ücreti geri alınmaz.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade oranlarının ortaya çıkması nedeniyle maddi zarar TARKAN VİLLAM'a yüklenemez. Bu türde bir maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi yüklemeler yedeklenecek paranın içerisinde kesilir.

Herhangi bir nedenle, villa/apart/daire tanımlamasının TARKAN VİLLAM tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda oluşturulacaktır. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde uyumlu, eşdeğer bir villa/apart/daire varsa önerilecektir. Müşterinin onaylanması ve “mücbir sebepler” bölümünün kaydedilmesi sağlanır, alınan para parçaları iade edilir.

Ayrıca bazı villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize özel (villa/apart/daire internet detay sayfalarında belirtilmiştir), ödenmiş olan kaporanın tamamı ve bu villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize özel (villa/apart/daire internet detay sayfasında belirtilmiştir; rezervasyon sırasında 30 gün kala villa kiralama) bedelinin tutarının ödenmesi gereken villalar/apartlar/daireler için) toplam villa/apart/daireler kiralama bedelinin tamamı, müşteriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi, hiçbir ücret iade edilmez.

Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapması halinde, TARKAN VİLLAM, söz konusu belirtme iptali, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villaya/aparta/daireye başka bir rezervasyon alma ücreti saklı kalır.

Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin aksaması kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, TARKAN VİLLAM'ın eline, yazıya, ulaştığı andan itibaren geçerlidir.

Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir arıza veya faturaya uygun olarak yazılı bildirime bakılmaksızın villa/apart/daire'nin iş bu sözleşmesinin faturası açık beyanıyla rezervasyon onayından geçerli olmak kaydıyla, villa/daire/apartın kullanılmamasından TARKAN VİLLAM sorumlu tutulamaz.

Sözleşme sözleşmesi bedelinin tamamı villa/apart/dairenin kararlaştırılan teslimi tarihinde muaccel hale gelinceye kadar, TARKAN VİLLAM'ın bu yönü tüm hukuki hakları saklıdır.

 

HASAR DEPOZİTOSU

Her villanın/apartın/dairenin özelliğine göre farklı miktarda bir depozito müşteriden tahsilat hasarı. Bu depozito tutarı rezervasyon işlemi sırasında gönderilirken, gönderilen konfirmasyon belgesinde yer alır.

Hasar depozitosu müşteriden, villaya/apart/daireye giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan/aparttan/daireden ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa/apart/daire ile villanın/apartın/dairenin demirbaşlarında bir hasar,eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilir.

Müşterinin sözleşmesinde belirtilenden erken bir zamanda villadan/aparttan/daireden saklanması veya dağıtım nedeni ile villa/apart/daire çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilir. Villada/Apartta/dairede oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasar ödemesi istenecek, aksi halde yasal yollara başvurulacaktır.

 

YÜZME HAVUZLARI

Villalarımızın/apartlarımızın/dairelerimizin yüzme havuzu ısıları; Havanın gösterdiği ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, villayı/apartı/daireyi kiralayan müşteri, odanın soğukluğundan

nedeniyle havuza girememesinden ve bu yüzden havuzun kullanılamamasından dolayı TARKAN VİLLAM kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Villayı/apartı/daireyi kiralayacak olan müşteri, villayı/apartı/daireyi kiralayacağı tarihte hava bilgilerini öğrenmek için; Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web ülkesinde veya Devlet Meteoroloji

Genel Müdürlüğü'nü telefonla arayarak bilgi alabilirler.

 

ISITMALI YÜZME HAVUZLARI

Her villanın/apartın yüzme havuzlarında ısıtma sistemi yoktur. Isıtma sistemi var ise bu villanın/apartın detay sayfasında açık bir şekilde belirtilmektedir.

 Bazıları ücretsiz bazıları ücretsizdir.

Bu da villanın/apartın detayı sayfasında açık bir şekilde belirtilmektedir.

 Isıtmalı hızlanma havuzlarının su dereceleri 26 santigrat ile 29 santigrat arasında değişiklik göstermektedir. Kaplıca veya Ilıca vs. yaşadığıki gibi kaynar su veya çok sıcak su gibi kesinlikle değildir. Böyle bir beklentiniz olmasın.

Villanızı kiralarken ve ısıtmayı açık olarak isterken bu durumu göz önünde bulundurmalısınız. “Bu su sıcak değil” vb. ifadeler kullanımı ısıtma için ödemiş olduğu parayı geri almak isteyenlere para harcama yapılmayacaktır.

Villayı bu şekilde (havuz ısıtmalı) kiralayan müşteri bu gibi bolluğundan dolayı havuzun kullanılamamasından TARKAN VİLLAM sorumlu değildir, sorumlu tutulmaz. Ayrıca havuz ısıtmaları elektrik ile performansın dolayısıyla, elektrik idaresinden kaynaklanan elektrik kesintisi kaydı defterinin soğumasından TARKAN VİLLAM sorumlu değildir, sorumlu tutulmaz.

 

SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ

TARKAN VİLLAM; villanın/apartın/dairenin kaydedildiği tarih ve zamanda, temiz ve eksiksiz olarak hazır olarak bileşenlerin teslim edilmesinden sorumludur.

Villaya/Aparta/daireye girişte, eğer bozuk, çalışmanın herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından TARKAN VİLLAM'a bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir.

TARKAN VİLLAM bu talep villa/apart/daire sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini iyileştirecektir.

TARKAN VİLLAM aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur.

TARKAN VİLLAM, zamanında bildirim yapılmayan aksaklıklardan sorumlu tutulamaz

TARKAN VİLLAM, Villa/apart/daire sahibi ile müşteri arasında araç durumundadır ve bu nedenle villa/apartta/dairede kayıtlı aksaklıkların silinmesinden villa/apart/daire sahibi sorumludur.

Bunun dışında ortaya çıkabilir ve kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, hastalık, havuzda boğulma, ölüm, ücret vb. ve villada/apartta/dairede basılabilir, yazdırılabilir vb. olaylardan ve kazalardan TARKAN VİLLAM sorumlu tutulamaz.

içeriği villaya/aparta/daireye kayıtlında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü kişilerden/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan TARKAN VİLLAM kesinlikle sorumlu olmayacaktır

. Müşteri, villadan/aparttan/daireden ayrıldıktan sonra, villada/apartta/dairede kaldığı süre içerisinde TARKAN VİLLAM'a bildirilmeyen bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alınamayan bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

 

FATURA-VERGİ

tarkanvillam.com.tr web sayfasında yayınlanan hiç bir villa, ya da hiç bir apart, hiçbir daire TARKAN VİLLAM'a ait değildir.

 Her villanın/apartın/dairenin sahipleri farklı farklı kişilerdir, kayıtlılardır, kurumlardır, şirketlerdir.

TARKAN VİLLAM, kişilerin, kişilerin, kişilerin, kişilerin, villalarını/apartlarını/dairelerini içeren kiralamak için aracıdır (komisyoncudur), bu nedenle TARKAN VİLLAM, sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser.

Yani parayı ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Diğer geri kalan kâr villa/apart/daire sahibinin kârı olduğundan dolayı geri kalana fatura kesmez.

 Geri kalan miktar villa/apart/daire sahibinin sorumluluğundadır, bundan dolayı geri kalan miktarın faturasını villa/apart/daire sahibi keser.

TARKAN VİLLAM, yalnızca kendi kazandığı kâra karşılık fatura kesmekle sorumludur, üçüncü kişilerin, katılanların, kişilerin, kullandıkları kâr için faturayı kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

 

MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI

Müşteriler villayı/apartı/daireyi, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada/apartta/dairede kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanarak çalışırlar.

Müşterilerin kendilerinin temiz teslim aldıkları tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmaları gerekir.

Villada/Apartta/Dairede çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa/apart/daire teslim edilmelidir.

 Aksi durumda ve villanın/apartın/dairenin makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı enfeksiyon TARKAN VİLLAM bir temizlik ücreti, hasar depozitosundan tahsil edilecektir.

Villada/Apartta/dairede oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler TARKAN VİLLAM'ı haberdar etmekle yükümlüdür.

 Müşterilerin konakladıkları süre içinde villa/apart/daireye verecekleri her türlü hasar ve kayıpları her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmasısa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödeme talepsi talep edilir.

Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlemeye, sürekli kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil etmeyen davranışlarda bulunmamaya özen göstermeliler. Bu şekilde müşteri ve beraberindekiler hakkında TARKAN VİLLAM'a bir şikayet kayıtlı olduğunda TARKAN VİLLAM müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı/apartı/daireyi boşaltmayı isteme hakkına sahiptir.

Web sayfalarında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünen villalar) olarak villalarda konaklama yapacak olan, yüzde yüz, görünmezlik garantisini vermez. TARKAN VİLLAM vermez.

 Görünemezlik konusunda, müşterilerin kendi mahremiyetlerini kendilerinin sağlama durumundadır.

Bu gibi problemlerde TARKAN VİLLAM sorumluluğu kabul etmez. TARKAN VİLLAM, bu gibi sorunlardan kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

MÜCBİR SEBEPLER

Mücbir sebepler kapsamına giren TARKAN VİLLAM hiçbir yasal sorumluluk yerine para bu sözleşmeyi tek para olarak feshedebilir.

 Bölgedeki ya da rejim savaşı, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, teröristlerin varlığı, ulaşımda ortaya çıkan teknik sorunlar, TARKAN VİLLAM'ın engellenmesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu varlığınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devletin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

 

ŞİKAYETLER

Müşterilerin villada/apartta/dairelerde kaldıkları süre içindeki şikayetlerini hemen TARKAN VİLLAM'a bildireceklerdir.

Şikayet konusu durum, TARKAN VİLLAM görevlilerince incelenecek ve devam edecek.

Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklamadan ve villadan/aparttan/dairelerden ayrılmaktan sonra yapılan şikayetlerden TARKAN VİLLAM kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

 

GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI

TARKAN VİLLAM, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi'nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır.

TARKAN VİLLAM hiçbir zaman yönetilmemiştir, kayıtlı kullanıcılar ve ortakların kişisel olarak saklanan üçüncü kişilere satmamaktadır.

Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü ayrıntıyı ifade etmektedir.

TARKAN VİLLAM, kişisel bilgilerin kendi bünyesinde kullanıcı profilinin belirlenmesi ve sürdürülmesi amacıyla kullanılabilecek ve yalnızca bu kişilerin yapılması amacıyla üçüncü kişilerle paylaşılabilecektir.

TARKAN VİLLAM, kişisel bilgilerin kesinlikle özel ve gizli tutulmasını, bunun bir sır saklama kaydı olarak eklenmesini, saklanmasının ve sürdürülmesinin, gizli bilgilerin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına aktarılmasını veya saklanmasını veya üçüncü bir kişinin ifşasını önlemek için gerekli tutulması ve sürdürülmesini, göstermeyi tutarlılıkla sürdürmektedir.

TARKAN VİLLAM'ın gerekli bilgi güvenlik önlemlerini almasına karşın, “www.tarkanvillam.com.tr” sitesinde ve sistem tarafından yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin elinde kalması durumunda, TARKAN VİLLAM'ın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

www.tarkanvillam.com.tr sitesi içerisinde başka sitelere link verilir.

 www.tarkanvillam.com.tr, bağlantıya erişilen sitelerin Gizlilik hakları ve içeriklerine yönelik her türlü bir sorumluluğu taşımamaktadır.

 www.tarkanvillam.com.tr, ülkelerinin IP adreslerini tespit etmekte ve bu gelişmeye devam etmektedir. IP adresleri, manuel olarak genel bir şekilde toplamak ve özet demografik bilgileri toplamak amacıyla kullanılabilir.

 

DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER

1) Villaya/Aparta/Daireye giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, nemli zemin olması vs. gibi, TARKAN VİLLAM'ın önüne geçilemeyen ortamı TARKAN VİLLAM kesinlikle sorumlu tutulamaz.

2) Villaya/Aparta/Daireye ulaşım sırasında meydana gelen kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan TARKAN VİLLAM kesinlikle sorumlu tutulamaz.

3) Bazı villaların inşaasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşterinin sağlıksal yaşamları veya psikolojik sorunlarının rahatsız olması durumunda, bu olaydan TARKAN VİLLAM kesinlikle sorumlu tutulamaz.

4) Tüm Villalarımızda/Apartlarımız/Dairelerimizde konaklayacak olan özel araçlara ihtiyacınız olacaktır. Müşterinin villaya/aparta/daireye ulaşımı kendi sorumluluğundadır. TARKAN VİLLAM kesinlikle sorumlu tutulamaz.

5) Müşteri, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralama aracı temin edebilir. TARKAN VİLLAM, üçüncü kişilerden kiralanacak veya kiralanacak olan veya transfer veya taksit hizmetine katılmaz. Müşterinin kendi sorumluluğundadır.

6) Villa veya apart veya daireyi kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın veya apartın veya dairelerin mülkünün konumundan dolayı mülkiyetsiz kalması durumunda TARKAN VİLLAM sorumlu tutulamaz. TARKAN VİLLAM, villanın/apartın/dairenin Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlenmiştir.

7) Villaya/Aparta/Daireye nakliye sırasında, özel veya kiralanmış aracın zarar görmesinden TARKAN VİLLAM sorumlu tutulamaz.

8) Villayı/Apartı/Daireyi kiralamış olan aracın (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, çalışması; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak villa/aparta aksaması sonucu ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzlukların kendi sorumluluğundadır. Bu veya buna benzer sorunlardan TARKAN VİLLAM kesinlikle sorumlu tutulamaz.

9) Villa/Apart/Daire'in “www.tarkanvillam.com.tr” detayında belirtilen “uzaklık tablosu” ayrıntılı olarak belirtilmiştir. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Ufak tefek yanılmalar olabilir. Villayı/Apartı/Daireyi kiralayan müşteri bunu göz önünde almayı kabul eder.

10) Villa/Apart/Daire'in “www.tarkanvillam.com.tr” detay sayfasında belirtilen “uzaklık tablosu”nda belirtilen “havalimanı” villaya/aparta/daireye en yakın olan havalimanıdır. Bu; Dalaman, Bodrum veya Antalya vs. Havalimanı olabilir. Tarkan Villam yetkilisine hangi havalimanının daha yakın olduğunu sormanız gerekmektedir. Aksi takdirde yanlış veya uzak uçuşlara uçak biletlerinden kaynaklanan sorunlardan TARKAN VİLLAM sorumlu tutulamaz.

11) Villa/Apart/Daire durumu “www.tarkanvillam.com.tr” detay sayfasında “uzaklık tablosu”nda belirtilen mesafeler, en yakın restaurant, en yakın plaj, en yakın yerleşim yeri, en yakın plaj, en yakın toplu taşımanın devam ettiği yol ve en yakın ortamda göz önünde bulundurularak gösterilir. belirtilen restoran veya market kapanmış ise TARKAN VİLLAM sorumluluğunu kabul etmez.

12) Villada/Apartta/dairede bulunan havuzda boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması gibi yaşanacak tüm kazalardan TARKAN VİLLAM sorumlu tutulamaz.

13) Villaların tamamında yaklaşık 160 litrelik güneş enerjisi ile ısıtılmış sıcak su tankı bulunmaktadır. Müşterinin, adil kullanımın dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan sorunlardan müşterinin bireysel sorumludur, TARKAN VİLLAM bu oluşumlardan kaynaklanan sorunlardan kesinlikle sorumlu tutulamaz.

14) Villalarımızın/apartlarımızın/dairelerimizin hiç birinde yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs yoktur. Hiç bir villada/apartta/dairede, kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, açık büfe vb. gibi özellikleri yoktur. Bu terminalin beslenmesinin kendi sorumluluğundadır. TARKAN VİLLAM bu gibi olayların sorumluluğu üstlenilmez.

15) Villalarda/Apartlarda/Dairelerde veya yolda, Cep Telefonu işaretinin hiçbir şekilde alınmaması, az saklanması veya cep telefonundan internetin çekilmesi gibi saklanmasın TARKAN VİLLAM kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü seçin, gideceğiniz bölgedeki GSM göstergesi durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

16) Kredi kartı ile veya mail order ile veya EFT veya havale veya vb. şeklinde ödeme yapsanız dahi, size “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmemişse, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız. Para ödemesini TARKAN VİLLAM'a yapsanız bile size “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmediği villayı/apartı/daireyi kesinlikle kiralamış sayılmazsınız. Müşterinin aceleci davrandığı ancak buna benzer olayların ortaya çıkabileceği maddi ve manevi zararlardan TARKAN VİLLAM kesinlikle sorumlu tutulamaz.

17) Villada/Apartta/Dairede oluşan sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşan ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından (Türk Telekom vs.) oluşan telefon ve internet kesintisinden, Elektrik şirketinden kaynaklanan elektrik kesintisinden, Su sorumluluğundan su kesintisinden TARKAN VİLLAM kesinlikle sorumlu tutulamaz.

18) Web sitelerinde belirtmiş olduğumuz Villa/Apart/dairelerimiz birebir aynı olup, sitede görünmüyor gibi değildi, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük veya daha küçük olduğu vb. gibi bahaneler asla kabul edilemez ve bunlardan TARKAN VİLLAM sorumlu tutulamaz.

19) olumsuz veya olumsuz doğa olaylarından/koşullarından ve olumlu veya olumsuz hava durumundan/koşullarından her türlü olumsuzluktan TARKAN VİLLAM sorumlusu sorumlu tutulamaz.

20) Müşteriyi; arı, akrep,böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı TARKAN VİLLAM sorumlu tutulamaz.

21) Dışarıdan görünmeyen villa diye tabir edilen muhafazakar villaları tercih etmek isteyen müşteri, villanın detay sayfası; “bu villa muhafazakar ailelere uygundur”, “havuzu dışarıdan görülebilir”, “tesettürlü bayanlar tercih edebilir” vb. ibareler yok ise o villa muhafazakar bir villa değildir. Bu gibi ibareler olmayan villayı kiralayan müşteri villanın muhafazakar olmaması ileri süremez. Bu tip TARKAN VİLLAM kesinlikle sorumlu değildir. Villayı kiralayacak olan tüm detayları dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz.

22) Villanın/Apartın/Dairenin içinde veya havuz bahçesi veya havuz terasına, herhangi bir gıda maddesinden dolayı veya çöpünüzden dolayı manipülasyon veya böcek vb. veya farklı hayvan davranışından müşterinin bireysel sorumluluğundadır, bu kullanıcıya ait TARKAN VİLLAM sorumluluğu üstlenilmez

 

23) Villanın/apartın/dairenin kayıtlı havuzundan veya duşundan gelen sudan meydana gelebilecek her türlü hastalıktan, klor alerjisinden vs. kimyasal alerjiden, TARKAN VİLLAM kesinlikle sorumlu tutulamaz. Sağlıksal veya vücut hassaslığı olan kişilerin havuza girmemesini tavsiye ederiz.

24) Kiralanan villa/apart/daire hakkında her türlü büyükbaş, küçükbaş, tavuk, keklik, vs. hayvancılık yapılabilir, kiralanan villanın/apartın/dairenin depolarında veya komşu evlerin/villaların/apartların/dairelerin bahçelerinde her türlü gübrelenebilir, bu ve bu gibi olaylardan kaynaklanabilecek rahatsız edici hayvan sesleri ve kötü kokulardan TARKAN VİLLAM kesinlikle sorumlu tutulamaz.

25) Cenaze, ölüm, savaş, sağlık sorunu, kaza veya kamu personeli veya özel şirket personelinin izin iptali vb. Tüm kiralama şartlarının şekliyen geçerli olup iptal durumu kesinlikle söz konusu değildir.

Müşteri, yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm koşulları kabul etmiş olup, bu ve vb. talepleri üreterek kira sözleşmesini fesih çabasına girerek takdirinde TARKAN VİLLAM sözleşmesini tek başına fesih etme ücreti ve sözleşme bedeli talep etme hakkını kullanabilirsiniz.

 

İHTİLAFLAR

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü hukuki anlaşmazlıklar ile ilgili olarak FETHİYE İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilisidir.

VİLLALARIMIZDAN/APARTLARIMIZDAN/DAİRELERİMİZDEN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ "TARKAN VİLLAM"A REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME, GERİ ÖDEME YAPMAMA VE ÜCRETİN TAMAMINI TALEP ETME HAKKI VERİR.

 tarkanvillam.com.tr'e bulunan çerezler (cookies); alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal mevzuata uygun olarak düzenlenmiştir.

Devamını Oku...
X
Whatsapp Destek Ekibimiz Sorularınızı Cevaplıyor.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?